czwartek, 8 sierpnia 2013

Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „Zwierzak”

Łopatologicznie rzecz ujmując – po co kupować zwierzaka, jeśli możesz go adoptować, spełniając tym samym dobry uczynek a zwierzakowi dając ciepły dom? On wynagrodzi ci to dozgonną wdzięcznością, wiernością i miłością. Twój dom wypełni swoją obecnością i radością.Jako wielbicielka wszystkiego, co puchate, pierzaste, łobuzujące, pocieszne, z czterema łapami lub bez (bo i smutne historie niestety się zdarzają) przedstawiam Wam dziś stronę Świętokrzyskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (KLIK!)
Znajdziecie na niej, zdjęcia i informacje o zwierzakach do adopcji, a także newsy o zgubionych i znalezionych pieszczochach z rejonu województwa świętokrzyskiego, głównie ze Starachowic.
Zwierzakom można pomóc nie tylko poprzez adopcję lecz także pracując jako wolontariusz, przekazując towarzystwu potrzebne przedmioty (miski, koce, witaminy, karmę etc.) lub zasilając konto.
Pieszczochy za każdą pomoc będą niezmiernie wdzięczne:)Towarzystwo działa od 2009 roku. Ich celem jak większości placówek tegoż typu jest ogólne poprawienie warunków życia zwierząt. Cele szczegółowe obejmują: rozpowszechnianie sterylizacji psów i kotów na terenach wiejskich, uświadamienie od najmłodszego, że zwierzę nie jest rzeczą i  nie można go bezkarnie skrzywdzić lub porzucić, wykorzystanie zwierzaków do pracy z ludźmi (np. w dogoterapii i resocjalizacji), zorganizowanie w regionie odrębnej jednostki przeciwdziałającej okrucieństwu wobec zwierząt.*
(*fragment tekstu pochodzi ze strony ŚTOZ)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony czas i zapraszam ponownie:)