niedziela, 26 stycznia 2014

Pozytywniki

Długi brak promieni słonecznych i szarość dają się we znaki. Skutkują depresją i ustanowieniem Blue Monday (KLIK!). Poza tym, mamy nowy rok, który inspiruje do zaczęcia czegoś nowego:) Czemu by nie zacząć prowadzić Pozytywnika?
Teraz, bez dłuższego zastanawiania się, wypiszcie 10 swoich wad. Podejrzewam, że łatwo poszło;) A teraz 10 zalet. Trudne, prawda? Kto wypisał 5 nieźle się napocił. Mieliśmy to ćwiczenie dawno dawno temu w liceum, na jakichś zajęciach z psychologiem. Wypisywanie zalet szło niezwykle ciężko. Dlaczego nie potrafimy widzieć się w lepszym świetle?
Prowadzenie pozytywnika jest wbrew pozorom bardzo proste. Gdy usłyszymy komplement na swój temat, wpisujemy go do notesiku i dopisujemy autora. Najlepiej jeden wpis na stronę. Nie musi być tego dużo, nie musimy opisywać okoliczności, w jakich to zaszło i po dłuższym czasie możemy się zastanawiać, o co właściwie chodziło wtedy, ale nie to jest najważniejsze lecz fakt, że ktoś nas docenił, pochwalił, zobaczył w nas coś wyjątkowego albo sprawił, że poczuliśmy się dobrze. Liczą się nawet takie komplementy jak: "Ładnie dziś wyglądasz" - Piotrek.
Myślę jeszcze nad Notesem Superbohatera, żeby wpisywać w nim słowa, jakimi ktoś podziękował nam za pomoc, np.:"Dziękuję, młody człowieku" - starsza pani, której niosłem zakupy. Dobry pomysł?

Poniższe pozytywniki mają już swoich właścicieli.
Shabby chick+pastele i shabby+clean&simple, choć nie przypuszczałam, że takie połączenie jest możliwe;)

Wykorzystałam papiery od Rapakiwi Just a Note i Be Positive. Nie byłabym sobą, gdybym czegoś nie zrecyklingowała, karteczki wewnątrz to podarta stara pożółkła rolka paragonowa.
Różowy pozytywnik zgłaszam na:
WWE #13 (KLIK!) w Rapakivi.
 
z wykreślanki użyłam sznurka, koronki, grochów, kraty. Kolor sznurka i kartek wewnątrz chyba bardziej podchodzą pod brąz niż pod kremowy

oraz na
Pastelowe wyzwanie w Scrappin' Fantasies (KLIK!)
Aktualne wyzwanie/ Current challengeCytat ma być efektem używania Pozytywnika:]

5 komentarzy:

 1. Genialny pomysł z takim pozytywnikiem! Będę musiała pomyśleć o podobnym... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł! ;) Dziękuję za udział w wyzwaniu Scrappin' Fantasies! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. kapitalny pomysł :) myślę, że każdemu by się taki przydał na jakieś gorsze dni :) wykonanie też świetne :) dzięki za udział w wyzwaniu Scrappin' Fantasies ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna sprawa z tymi pozytywnikami:) Muszę sobie coś takiego zrobić ;)
  Chciałabym zaprosić Cię do zabawy: http://anzulkahome.blogspot.com/2014/02/wyroznienie-liebster-blog.html mam nadzieję, że się przyłączysz :)
  Pozdrawiam
  Ania

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas i zapraszam ponownie:)