poniedziałek, 15 lipca 2013

Ruszamy w Polskę!

"Oczywiście nieraz oglądałem ojczyznę z samolotów, ale teraz było to zupełnie coś innego. Jednym spojrzeniem obejmowałem wielki obszar. Cały kraj. Polska wyglądała stąd mała, ale jednocześnie piękna"
Mirosław Hermaszewski
 
Uwielbiam poznawać nowe miejsca:) Zwiedzać zamki, miasta, spacerować w parkach krajobrazowych, pływać kajakiem po rzece czy wreszcie zdobywać górskie szczyty:) Planując wycieczki posiłkuję się rzecz jasna zasobami internetu:p Oto, co znalazłam:
Dla entuzjastów wędrówek przydatna może okazać się strona trasymagiczne.wyborcza.pl(KLIK!) zawierająca propozycje tras pieszych, samochodowych, edukacyjnych i przyjaznych rodzinie. Do bazy można dodać również własną trasę. Dziś odkryłam całkiem sympatyczne strony z wyszukiwarką danych o polskich zamkach zamki.net (KLIK!) i zamkipolskie (KLIK!) oraz stronę haveseen.org (KLIK!) (również w języku polskim) z miejscami, które warto zwiedzić. Podobnych stron jest mnóstwo, więc jest w czym wybierać, jednak te najbardziej przypadły mi do gustu. Jednym z miejsc, które bardzo chcę zobaczyć jest „malowana wieś” – Zalipie (KLIK!)

U mnie kolejny pochmurny dzień, w który nic się nie chce. Wracam więc do planowania wycieczek:)
Dobrego dnia!


2 komentarze:

  1. Jutro jade zwiedzać Szczytno i okolice;-)
    Dziękuję za udział w mojej rozdawajce!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wczoraj także byłam w Szczytnie! Ale tylko na chwilę. Najwięcej czasu spędziłam chyba w Galindii (Iznota), moje klimaty. Piękne okolice. Mam nadzieję, że miałaś równie przyjemny dzień co ja:) Dziękuję za candy. Dobrego dnia:)!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas i zapraszam ponownie:)